Без рубрики

“Мяшкоў Брэст” пацярпеў трэцяе паражэнне ў новым сезоне гандбольнай Лігі чэмпіёнаў

Фота з архіва

1 кастрычніка, Мінск . Гандбалісты клуба “Мяшкоў Брэст” прайгралі трэці раз запар у новым сезоне Лігі чэмпіёнаў,

30 верасня ў матчы 3-га тура папярэдняй групы А брастаўчане прымалі на сваёй арэне венгерскі “Пік” з Сегеда і ўступілі з лікам 25:28. Госці з самага пачатку вырваліся наперад і пайшлі на перапынак з перавагай чатыры мячы – 16:12. У другім тайме гаспадары вельмі стараліся дагнаць сапернікаў, але змаглі толькі крыху скараціць разрыў. Самымі рэзультатыўнымі ў складзе брастаўчан сталі Сташ Скубэ і Уладзімір Ураньеш, якія закінулі па 4 мячы.

У першым паядынку новага сезона чэмпіёны Беларусі пацярпелі паражэнне ад нямецкага “Кіля” – 30:33 (дома), а затым прайгралі паўночнамакедонскаму “Вардару” (Скоп’е) – 27:35 (у гасцях).

29 верасня ў гэтай групе “Вардар” абыграў на сваёй арэне дацкі “Ольбарг” з лікам 30:28, а яшчэ ў адным паядынку пераможца не быў выяўлены – у харвацкай сталіцы “Заграб” і нарвежскі “Эльверум” завяршылі сустрэчу ўнічыю – 27:27. 30 верасня гандбалісты “Манпелье” прымалі гандбалістаў “Кіля”. Турнірнае становішча: “Вардар” – 5 (3), “Пік” – 5 (3), “Ольбарг” – 4 (3), “Кіль” – 4 (2), “Эльверум” – 2 (3), “Манпелье” – 1 (2), “Заграб” – 1 (3), “Мяшкоў Брэст” – 0 (3).

У групе В гандбалісты партугальскага “Порту” 30 верасня абыгралі ў румынскай сталіцы бухарэсцкае “Дынама” з мінімальнай перавагай – 27:26. 29 верасня гандбалісты венгерскага “Веспрэма” абыгралі іспанскую “Барселону” з лікам 29:28, перапыніўшы 40-матчавую пераможную серыю каталонскага клуба. Чэмпіёны Украіны гандбалісты запарожскага “Матора” ўступілі на сваёй пляцоўцы польскаму “Кельцы” – 25:26. У складзе гаспадароў 6 мячоў закінуў беларускі легіянер Барыс Пухоўскі, у пераможцаў тройчы вызначыўся беларус Арцём Каралёк. У сталіцы Францыі “Пары Сен-Жэрмен” разышоўся мірам з нямецкім “Фленсбургам” – 27:27. Турнірнае становішча: “Барселона” – 4 ачкі (3 матчы), “Веспрэм” – 4 (3), “Кельцы” – 4 (3), “Порту” – 4 (3), “Пары Сен-Жэрмен” – 3 (3), “Дынама” – 2 (3), “Матор” – 2 (3), “Фленсбург” – 1 (3).

Групавы этап чэмпіёнскай Лігі завершыцца 9 сакавіка 2022 года, пасля чаго па дзве лепшыя каманды груп адразу выйдуць у чвэрцьфінал. Клубы, якія зоймуць 3-6-я месцы, правядуць матчы за выхад у 1/4 фіналу. У мінулым сезоне “Мяшкоў Брэст” упершыню ў гісторыі прабіўся ў чвэрцьфінал, дзе ўступіў гандбалістам “Барселоны”, якія затым заваявалі свой дзясяты Кубак еўрапейскіх чэмпіёнаў, перамогшы ў вырашальным паядынку “Ольбарг”.