Без рубрики

«Мяшкоў Брэст» пацярпеў трэцяе паражэнне ў новым сезоне гандбольнай Лігі чэмпіёнаў

Фота з архіва

1 кастрычніка, Мінск . Гандбалісты клуба «Мяшкоў Брэст» прайгралі трэці раз запар у новым сезоне Лігі чэмпіёнаў,

30 верасня ў матчы 3-га тура папярэдняй групы А брастаўчане прымалі на сваёй арэне венгерскі «Пік» з Сегеда і ўступілі з лікам 25:28. Госці з самага пачатку вырваліся наперад і пайшлі на перапынак з перавагай чатыры мячы — 16:12. У другім тайме гаспадары вельмі стараліся дагнаць сапернікаў, але змаглі толькі крыху скараціць разрыў. Самымі рэзультатыўнымі ў складзе брастаўчан сталі Сташ Скубэ і Уладзімір Ураньеш, якія закінулі па 4 мячы.

У першым паядынку новага сезона чэмпіёны Беларусі пацярпелі паражэнне ад нямецкага «Кіля» — 30:33 (дома), а затым прайгралі паўночнамакедонскаму «Вардару» (Скоп’е) — 27:35 (у гасцях).

29 верасня ў гэтай групе «Вардар» абыграў на сваёй арэне дацкі «Ольбарг» з лікам 30:28, а яшчэ ў адным паядынку пераможца не быў выяўлены — у харвацкай сталіцы «Заграб» і нарвежскі «Эльверум» завяршылі сустрэчу ўнічыю — 27:27. 30 верасня гандбалісты «Манпелье» прымалі гандбалістаў «Кіля». Турнірнае становішча: «Вардар» — 5 (3), «Пік» — 5 (3), «Ольбарг» — 4 (3), «Кіль» — 4 (2), «Эльверум» — 2 (3), «Манпелье» — 1 (2), «Заграб» — 1 (3), «Мяшкоў Брэст» — 0 (3).

У групе В гандбалісты партугальскага «Порту» 30 верасня абыгралі ў румынскай сталіцы бухарэсцкае «Дынама» з мінімальнай перавагай — 27:26. 29 верасня гандбалісты венгерскага «Веспрэма» абыгралі іспанскую «Барселону» з лікам 29:28, перапыніўшы 40-матчавую пераможную серыю каталонскага клуба. Чэмпіёны Украіны гандбалісты запарожскага «Матора» ўступілі на сваёй пляцоўцы польскаму «Кельцы» — 25:26. У складзе гаспадароў 6 мячоў закінуў беларускі легіянер Барыс Пухоўскі, у пераможцаў тройчы вызначыўся беларус Арцём Каралёк. У сталіцы Францыі «Пары Сен-Жэрмен» разышоўся мірам з нямецкім «Фленсбургам» — 27:27. Турнірнае становішча: «Барселона» — 4 ачкі (3 матчы), «Веспрэм» — 4 (3), «Кельцы» — 4 (3), «Порту» — 4 (3), «Пары Сен-Жэрмен» — 3 (3), «Дынама» — 2 (3), «Матор» — 2 (3), «Фленсбург» — 1 (3).

Групавы этап чэмпіёнскай Лігі завершыцца 9 сакавіка 2022 года, пасля чаго па дзве лепшыя каманды груп адразу выйдуць у чвэрцьфінал. Клубы, якія зоймуць 3-6-я месцы, правядуць матчы за выхад у 1/4 фіналу. У мінулым сезоне «Мяшкоў Брэст» упершыню ў гісторыі прабіўся ў чвэрцьфінал, дзе ўступіў гандбалістам «Барселоны», якія затым заваявалі свой дзясяты Кубак еўрапейскіх чэмпіёнаў, перамогшы ў вырашальным паядынку «Ольбарг».